MRUSA atstovai  susitiko padiskutuoti  dėl aukštojo mokslo pertvarkos,  su universiteto Rektoriumi, dėl universiteto pozicijos.  Pastaruoju metu dažnai matome tam tikrus išsireiškimus viešoje erdvėje,  tam tikri nusistatymai,  stereotipai, emocijos ir baimės, o to pasekmė – nusivylimas,  abejonės ir įtampa. Aukštojo mokslo reformos tikslas – sutelkti aukštųjų mokyklų pajėgas, gerinant studijų kokybę. Mūsų universitetas yra visiškai atviras, mūsų pozicija nesikeičia – pritariame aukštojo mokslo konsolidacijai, bet turime būti užtikrinti saugumu, darbų tęstinumu ir perspektyviomis galimybėmis. Šiuo metu tai pati aktualiausia tema švietimo ir mokslo pasaulyje. Daug studentų skaito straipsnius, domisi, komentuoja, siūlo idėjas, kartais tarp studentų jaučiasi priešiškumas ir nusistatymas, tačiau reikia žiūrėti į rezultatus, galimybes, iniciatyvas ir gebėjimą konstruktyviai ir pozityviai diskutuoti. MRU buvo pateikęs kelias galimybes dėl tinklo pertvarkos. Viena iš galimybių bendradarbiauti su VU, kita su VGTU, bei veikti kaip profilinis socialinių mokslų universitetas. Nei vienas variantas nėra atmestas. Svarbiausias MRU tikslas stipriausi socialiniai mokslai, kuriais būtų patenkinta tiek bendruomenė, tiek valstybė. Teigiame, kad  konsolidacijos taisyklės turi būti vienodos visiems ir neturėtų būti svarbu koks universiteto pavadinimas ar prieš kiek metų jis įkurtas, visi turime stiprybių ir silpnybių, svarbiausia mokėti silpnybes paversti stiprybėmis. Diskutuojant klausimu apie dėstytojus, atsakome, kad konsoliduojant aukštąsias mokyklas, dėstytojai būtų parenkami pagal konkurso rezultatus, toks konkursas būtų taikomas visoms aukštosioms vienodai, tie patys kriterijai, tos pačios sąlygos, taip pat bus pasirūpinta ir kitais dėstytojais. Džiaugiamės, kad mūsų universiteto dėstytojai labai stiprūs, galintys konkuruoti pagal iškeltus Mokslo Tarybos kriterijus. Svarbiausia nepamirškime, kad mūsų tikslas, tai darni, atvira, aukščiausius akademinius standartus pasiekusi, Lietuvoje ir tarptautinėje erdvėje pripažinta visuomenės ir valstybės mokslų aukštoji mokykla.

 

Informacija:

Iškilus klausimui dėl baigiamųjų darbų  ir jų vadovų, norime pabrėžti, kad darbų vadovai dar labiau stengsis kuo geriau atlikti savo darbą, Jums studentai, suteikti kuo daugiau atsakymų ir žinių.

Tiek abiturientams, tiek studentams – pradėję studijas Mykolo Romerio universitete jas ir baigs mūsų universitete.

Taip pat norime  pabrėžti, kad MRU Viešojo saugumo fakultetas taip pat išliks struktūrine Mykolo Romerio universiteto (MRU) dalimi.

Studentams sakome, kad nereikia jaudintis, tikrai gausite diplomus, studijuosite, būsite pilnai viskuo aprūpinti. Jeigu turite klausimų, maloniai prašome rašyti el.paštu: akademikai@mrusa.lt

Apklausos rezultatai:

Skelbiame, kad pagal apklausos rezultatus laisvai pasirenkamų dalykų sąrašas mažinamas, paliekami populiariausi, įkeliami nauji ir reikalingi dalykai. Studijų įvado dalykas yra vienas nepatraukliausių dalykų mūsų universitete, tad bus keičiamas jo formatas. Atsižvelgiant į apklausos rezultatus inicijuosime  filosofijos egzamino tvarkos pakeitimus. 

 

Kamilė Salickaitė